fbpx
Grozs
Jaunumi

Laima Rendezvous Jūrmala – vienīgais festivāls Baltijā, kas pulcē Eirovīzijas dalībniekus un uzvarētājus kuplā skaitā

Festivāls Laima Rendezvous Jūrmala ir kļuvis par nozīmīgu notikumu Baltijas reģionā, kas ik gadu dod iespēju uzstāties Eiropas lielākā un ik gadu gaidītākā dziesmu konkursa – Eirovīzijas – dalībniekiem. Kopš 1956. gada Eirovīzija ir pulcējusi Eiropas un pasaules spilgtākos māksliniekus, sniedzot iespēju izpausties uz lielās skatuves arī tiem, kas vēl nav guvuši pasaules slavu.

Producentes Elitas Mīlgrāves vārdi vislabāk izsaka festivāla būtību: “Mēs esam ļoti priecīgi uzņemt Eirovīzijas dalībniekus, jo katrs no tiem jau ir pierādījis savas dzīvās uzstāšanās spējas. Viņu dalība festivālā ir svētki viesiem, jo kurš vēl festivāls uzņem vienā dienā tik daudz grandiozu mākslinieku? Mums ir patiess prieks, ka mākslinieki ar prieku brauc un uzstājas ne tikai ar savām Eirovīzijas dziesmām, bet arī labprāt dzied citas kompozīcijas no sava repertuāra.”

Šogad uz Laima Rendezvous Jūrmala skatuves kāps šī gada Eirovīzijas uzvarētājs NEMO, kurš atnesa Šveicei trešo uzvaru vēsturē. Vēsturiski pirmā uzvara arī piederēja Šveicei, kad 1956. gadā Lys Assia atnesa savai valstij uzvaru, kam sekoja garš pārtraukums 32 gadu garumā, līdz 1988. gadā Celine Dion nesa Šveicei uzvaru. Šogad, pēc 36 gadiem, NEMO atkal atnesa uzvaru Šveicei.

Papildus NEMO uz festivāla skatuves kāps arī Igaunijas pārstāvji Eirovīzijā – Uku Suviste ar dziesmu “The Lucky One” (2021. gads) un-Elina Nechayeva, kas pārstāvēja Igauniju 2018. gadā ar dziesmu “La Forza”. Festivāla draugi – grupa no Moldovas SunStroke Project, kas 2017. gadā pārstāvēja savu valsti ar dziesmu “Hey Mamma” un ieguva 3. vietu, – arī būs klāt. Poļu mākslinieks Michal Szpak, kas pārstāvēja savu valsti 2016. gadā ar dziesmu “Color of Your Life”, arī ieradīsies uz Jūrmalu, lai piedalītos Laima RendezVous Jūrmala.

Festivālu kuplinās arī Latvijas mākslinieki – Marija Naumova, kas nesa mūsu valstij uzvaru 2002. gadā ar hītu “I Wanna”. Jāatzīmē, ka viņas panākumu joprojām neviens nav spējis pārspēt. Ivo Fomins, kas 2004. gadā duetā “Fomins un Kleins” kopā ar ģitāristu Tomasu Kleinu konkursā izpildīja “Dziesmu par laimi” šogad kāps uz Dzintaru koncertzāles skatuves un priecēs skatītājus ar saviem priekšnesumiem. Intars Busulis, kurš ar dziesmu “Probka”, 2009. gadā pārstāvēja Latviju, kā arī Aija Andrejeva, kas pārstāvēja Latviju 2010. gada konkursā ar dziesmu “What For?”.  Un, protams, gruppa Musiqq, kas bija 2011. gada Latvijas pārstāvji ar dziesmu “Angel in Disguise”. 

Pagājušā gada festivālā piedalījās Eirovīzijas punktu rekordists Salvadors Sobrals, kurš 2017. gadā uzdāvināja Portugālei pirmo uzvaru konkursa vēsturē. Viņa punktu rekords – 758 – joprojām nav pārspēts. Tāpat festivālā uzstājās jaunā dziedātāja no Polijas Blanka, kura iekaroja skatītāju sirdis ar savu enerģiju. 

Katru gadu Laima Rendezvous Jūrmala pulcē vairākus desmitus talantīgu mākslinieku, radot neatkārtojamu atmosfēru Dzintaru koncertzālē. Šogad festivāls solās būt vēl grandiozāks, pulcējot 45 māksliniekus no 14 valstīm. Pievienojieties un izbaudiet vienreizēju muzikālo ceļojumu trīs neaizmirstamos vakaros! 

Festivāls Laima Rendezvous Jūrmala notiks no 26. līdz 28. jūlijam Dzintaru koncertzālē. Nepalaidiet garām šo vienreizējo iespēju piedzīvot festivālu, kas pulcē Eirovīzijas dalībniekus un uzvarētājus, un baudiet neatkārtojamus priekšnesumus Jūrmalā!

Biļetes var iegādāties laimafestival.lv un bilesuserviss.lv kasēs. 

Dalībnieku pieteikšanās forma

Brīvprātīgo akreditācijas forma

Piesakies brīvprātīgo darbam festivālā “Laima Rendezvous Jūrmala” un palīdzi tapt vienam no vērienīgākajiem un košākajiem pasākumiem Latvijā.

Bilde ir pārāk liela, bildes izmērs nedrīkst pārsniegt 15MB

Mediju pārstāvju akreditācija starptautiskajam mūzikas festivālam Laima Rendezvous Jūrmala (28. - 30. jūlījs) sāksies 2023. gada 3. jūlijā